All filters
Crafted for modern women who appreciate both style and tradition, this 0.21 carat diamond mangalsutra is crafted to be both versatile and elegant in 14K rose gold. Add a touch of luxury to your festive look with this contemporary companion.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000772027 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.85 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.23 carat
|
| Gold Value | ₹33,241(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,480 |
| Making Charge | ₹9,074 |
| GST (3%) | ₹1,824 |
| Total Price | ₹62,619 |