All filters
You can wear this designer diamond pendant to work and glow with its sheen. Contemporary in feel; the diamond pendant is precious and cute in look. It is designed for a woman with a positive attitude and suitable for formal and informal attire.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000255024 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹36,528(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,520 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹1,769 |
| Total Price | ₹60,723 |