All filters
Let's fly together! Choose this striking diamond pendant with a beautiful butterfly motif that will blow your kid's mind. This diamond pendant will give them their own wings to fly with. It can be worn anytime and with any outfit.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPNT-D000171204 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.65 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹18,264(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,260 |
| Making Charge | ₹5,591 |
| GST (3%) | ₹934 |
| Total Price | ₹32,049 |