All filters
Add a touch of playful elegance to your look with this petite diamond ring. Featuring a delicate butterfly motif, its wings are adorned with sparkling diamonds, an enchanting piece, bringing charm and lightness to your ensemble. The dimension of the actual product might vary.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000787931 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.4 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹15,497(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,920 |
| Making Charge | ₹4,835 |
| GST (3%) | ₹938 |
| Total Price | ₹32,190 |