All filters
Embrace elegance with this 0.13 carat diamond ring, set in 18K rose gold, featuring a delicate open design. Clusters of diamond-encrusted butterfly wings on either side adorn the sleek gold band, offering a captivating sparkle with every movement. It is a perfect fusion of nature's grace and expert craftsmanship.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000772299 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.97 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.14 carat
|
| Gold Value | ₹32,875(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,440 |
| Making Charge | ₹6,237 |
| GST (3%) | ₹1,517 |
| Total Price | ₹52,069 |