All filters
Unleash your inner minimalist with these 0.43 carat diamond studs crafted in 14K rose gold with a shimmering butterfly motif on a twig. The fancy fan shape cut diamonds will accentuate your confidence with their shine.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTGN-D000686639 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.63 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.47 carat
|
| Gold Value | ₹31,342(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹45,579 |
| Making Charge | ₹8,606 |
| GST (3%) | ₹2,566 |
| Total Price | ₹88,093 |