All filters
A contemporary take on classic stud designs, these diamond studs embody effortless elegance. Diamonds trace the sculpted curve with subtle brilliance, creating a design that feels artistic yet restrained. Perfect for those drawn to modern forms with a quiet, refined sparkle.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000677908 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.6 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹50,918(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,840 |
| Making Charge | ₹10,666 |
| GST (3%) | ₹2,323 |
| Total Price | ₹79,747 |