All filters
Transform your everyday outfit with these architectural diamond studs, designed with a refined two-tone aesthetic and a hollow oval form. Airy in feel, yet visually striking, they offer comfort without compromising on presence, equally suited for polished workwear and evening looks.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000647045 |
| Metal/Purity | 9K Rose Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.4 carat
|
| Gold Value | ₹11,070(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹35,200 |
| Making Charge | ₹7,650 |
| GST (3%) | ₹1,618 |
| Total Price | ₹55,538 |