All filters
Radiating understated elegance, this pendant features a fluid design in lustrous gold, gently accented by a cascade of sparkling diamonds. A striking, brilliant diamond nestles gracefully within its sweeping curves. Its refined silhouette and shimmering brilliance perfectly complement Western formal attire, adding a touch of sophistication to your look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000773690 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 0.5 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹2,768(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,600 |
| Making Charge | ₹4,125 |
| GST (3%) | ₹585 |
| Total Price | ₹20,078 |