All filters
Every girl or woman is like a flower that spreads happiness, love, and inspiration. These classy daisy-shaped 0.13 carat diamond studs admire the same. It's time to look graceful with these floral diamond studs in 14K gold.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000123778 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹18,995(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,920 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,041 |
| Total Price | ₹35,732 |