All filters
We all know how beautifully designed jewellery can be on women, and these appealing flower design embellished diamond danglers array the enhancement of royalty with 0.33 carat diamonds encrusted in 14K gold. Perfect with glamorous sarees or with your party wears to look the most glamorous lady ever.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000546076 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 5.5 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.33 carat
|
| Gold Value | ₹47,487(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹27,225 |
| Making Charge | ₹10,880 |
| GST (3%) | ₹2,568 |
| Total Price | ₹88,160 |