All filters
Let your love inculcate the people around with the flawless diamonds and the elegance of gold of this dazzling diamond ring. A diamond embedded flowy design like the flow of water is given to the look of this diamond ring. Team up this beautiful necklace with western wear and feel over the moon.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000617679 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.65 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.34 carat
|
| Gold Value | ₹14,247(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹32,909 |
| Making Charge | ₹5,591 |
| GST (3%) | ₹1,583 |
| Total Price | ₹54,330 |