All filters
Since your beauty is like a flower that can charm all, we have designed this dazzling diamond ring with a floral pattern in 18K rose gold. Shining 0.22 carat diamonds add to the glow of nature's symbol of love- flowers. This ring offers the perfect blend of both gold and diamonds.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000644952 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.65 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.22 carat
|
| Gold Value | ₹18,264(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹20,284 |
| Making Charge | ₹5,591 |
| GST (3%) | ₹1,325 |
| Total Price | ₹45,464 |