All filters
These twisted diamond studs offer the perfect blend of 14K gold and 0.11 carat diamond and feature abstract artistry that'll work wonders on ensembles across every style. Greatness is flattering its vision through the design.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000123777 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.98 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹17,096(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,075 |
| Making Charge | ₹6,590 |
| GST (3%) | ₹983 |
| Total Price | ₹33,744 |