All filters
These chic diamond studs encrusted with shimmering 0.13 carat diamonds in 18K rose gold is an ideal work-wear. Refresh your look and style everyday and add to your glow with these floral-inspired diamond studs.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000593925 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 0.88 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹9,741(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,788 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹755 |
| Total Price | ₹25,909 |