All filters
Friends don't let friends leave the house without accessory, now this time we bring this diamond enriched gold pendant that beautifies your vision and indulge your dignity. This pendant is the beautiful jewelry guide that will give you the shining touch at your work place, at parties, and at your family functions. It can be worn with the gown, formal wear, and saree.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000541496 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.95 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.87 carat
|
| Gold Value | ₹54,792(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹77,176 |
| Making Charge | ₹11,409 |
| GST (3%) | ₹4,302 |
| Total Price | ₹1,47,679 |