All filters
Shining stuff has different art intricacies. These diamond studs in 18K gold have their own brightness and shine which are graciously studded with 0.48 carat diamonds in a flower pattern. Just wear a jeans and top, tie a messy bun and adorn these diamond studs to look like a blissful lady.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000646838 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 7.15 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.48 carat
|
| Gold Value | ₹79,144(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹39,930 |
| Making Charge | ₹13,784 |
| GST (3%) | ₹3,986 |
| Total Price | ₹1,36,844 |