All filters
Here is the floral love diamond noa bangle to prettify your wrist beauty. In the love shapes, diamonds are embedded with the efforts of our karigars. Wear it at celebrations.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DNB-D000585262 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 8.91 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.34 carat
|
| Gold Value | ₹76,929(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹28,133 |
| Making Charge | ₹16,882 |
| GST (3%) | ₹3,659 |
| Total Price | ₹1,25,603 |