All filters
You are as special as your jewellery and these diamond studs are a master creation of our specialized karigars with 0.32 carat diamonds encrusted in 18K gold. They have a creative color combination with an array of little shiny beauties encrusted in them. Wear them with a graceful dress and let every eye stick to you.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000646844 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 5.5 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.32 carat
|
| Gold Value | ₹60,880(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹26,318 |
| Making Charge | ₹10,880 |
| GST (3%) | ₹2,943 |
| Total Price | ₹1,01,021 |