All filters
Let graceful florals enhance your everyday elegance in this diamond mangalsutra, where delicate clusters meet sleek diamond-lined curves for a blend of modern minimalism and classic style. The minimalist design pairs beautifully with everyday kurtis, soft festive wear, and polished work ensembles.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000829480 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.9 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.28 carat
|
| Gold Value | ₹33,673(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹25,575 |
| Making Charge | ₹9,180 |
| GST (3%) | ₹2,053 |
| Total Price | ₹70,481 |