All filters
A delicate 0.044 carat diamond cluster takes centre stage in these 18K yellow gold studs. The floral motif is framed within a sleek, angular square, creating a contrast that feels both contemporary and graceful. A compact design that adds just the right amount of sparkle to everyday looks.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000787759 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.89 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.044 carat
|
| Gold Value | ₹20,921(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹3,696 |
| Making Charge | ₹6,317 |
| GST (3%) | ₹929 |
| Total Price | ₹31,863 |