All filters
Indulge your beauty with the sparkling sheen of this 0.59 carat diamond ring crafted in 14K gold. The floral motif in the centre will refresh your entire look by offering the perfect blend of tradition and modernity.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000638946 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.59 carat
|
| Gold Value | ₹18,995(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹49,251 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹2,191 |
| Total Price | ₹75,213 |