All filters
Flaunt your beauty in full bloom with these 0.2 carat diamond drop earrings designed with a floral motif. Crafted in 14K gold, the charming design will embrace your persona and add to your beauty.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTGN-D000675321 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.85 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹33,241(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹17,250 |
| Making Charge | ₹9,074 |
| GST (3%) | ₹1,787 |
| Total Price | ₹61,352 |