All filters
Natural beauty can never be compared to any other beauty in this world. These diamond studs with pretty floral and fern motifs on them are just amazing. Shining 0.4 carat diamonds encrusted in 14K rose gold adds an extra spark to them that will make you the diva of the show.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTGN-D000639920 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.04 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.4 carat
|
| Gold Value | ₹17,614(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹32,670 |
| Making Charge | ₹4,472 |
| GST (3%) | ₹1,643 |
| Total Price | ₹56,399 |