All filters
Sprinkle some sparkling glamour with these floral-inspired 0.42 carat diamond J hoop earrings crafted in 14K gold. Experience the enchantment of simplicity with a touch of refined elegance.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000667402 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.75 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.46 carat
|
| Gold Value | ₹23,744(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹38,640 |
| Making Charge | ₹5,820 |
| GST (3%) | ₹2,047 |
| Total Price | ₹70,251 |