All filters
Don't let people know much about you, because every word of yours is worthy. Create your style statement by adorning these enlightened diamond studs to glow like the sun. Sparkling 0.28 carat diamonds in 18K gold will give a glint look to your attire. Adorn this with your regular wear, formal wear, or denim to get the best look. Let everyone admire your style statement.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000255250 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.75 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.28 carat
|
| Gold Value | ₹30,440(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,020 |
| Making Charge | ₹5,820 |
| GST (3%) | ₹1,809 |
| Total Price | ₹62,089 |