All filters
Children are always wondering about nature and wants to develop a friendship with nature. Let your kids enjoy her childhood with this flower inspired diamond pendant in rose gold. Wear this diamond pendant with matching earrings available in our collection.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPNT-D000151914 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.43 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.07 carat
|
| Gold Value | ₹15,829(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹5,445 |
| Making Charge | ₹4,926 |
| GST (3%) | ₹786 |
| Total Price | ₹26,986 |