All filters
The delicate appeal of flowers and leaves has inspired the intricate design of these 0.14 carat diamond studs beautifully crafted in 18K gold. The artsy appeal of these shining studs will help you garner a lot of compliments every day of the week.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000605602 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.14 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,138 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,298 |
| Total Price | ₹44,564 |