All filters
Clean lines meet chic sparkle in these diamond stud earrings, designed with a floating accent inside a sleek heart frame. Light-catching and easy to wear, they slip seamlessly into both everyday looks and special moments.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000867436 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.6 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.22 carat
|
| Gold Value | ₹8,856(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹19,360 |
| Making Charge | ₹5,440 |
| GST (3%) | ₹1,010 |
| Total Price | ₹34,666 |