All filters
Watch the light of perfection as you wear this innovatively styled diamond mangalsutra. A curvy 0.5 carat diamond-studded design along the pendant in 14K gold creates an appeal of its own. Wear it with a classy simple sari and you are ready to sparkle at the evening get-together. Please Note:- This product comes without the chain
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000621411 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.65 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.5 carat
|
| Gold Value | ₹14,247(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹40,838 |
| Making Charge | ₹5,591 |
| GST (3%) | ₹1,821 |
| Total Price | ₹62,497 |