All filters
Awaken the sunshine within you and illuminate your ambience by choosing this brilliant diamond ring inspired by the glamour of a blazing sun. Sparkling 0.57 carat diamonds are skillfully studded in 18K gold to create this masterpiece which denotes eternal glow. Shine in every phase of your life by choosing this marvellous diamond ring.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000647372 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.18 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.57 carat
|
| Gold Value | ₹46,269(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹49,832 |
| Making Charge | ₹9,774 |
| GST (3%) | ₹3,177 |
| Total Price | ₹1,09,052 |