All filters
Spread your wings and fly by flaunting these gleaming 0.31 carat diamond studs inspired by the beauty of feathers and wings. Accentuate the appeal of your attire with the shine of these diamond studs beautifully designed in 14K gold.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000641163 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.07 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.31 carat
|
| Gold Value | ₹35,141(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹26,040 |
| Making Charge | ₹9,541 |
| GST (3%) | ₹2,122 |
| Total Price | ₹72,844 |