All filters
The rare and appealing excellence offered by this pretty diamond ring will help you gleam with its exceptional beauty. Few diamonds are set in elongated rhombus patterns, so this masterpiece can highlight your unique beauty. Complete your contemporary look and make a sparkling style statement with this stunning diamond ring.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000642796 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.4 carat
|
| Gold Value | ₹36,528(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹32,670 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹2,314 |
| Total Price | ₹79,418 |