All filters
Since beauty in women is an integral aspect of their life, choosing the right piece of jewellery is a must. Showcase your love for the divine with these fabulous diamond studs encrusted with 0.51 carat diamonds in 18K gold. The sparkling Swastik motif studded with diamonds will help you garner a lot of compliments.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000662424 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.51 carat
|
| Gold Value | ₹36,528(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹41,866 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹2,589 |
| Total Price | ₹88,889 |