All filters
Every free mind is like a windwheel that has inspired the unique design of these chic diamond studs encrusted with 0.3 carat diamonds in 18K gold. The skillful placement of numerous little shiny beauties will help you make a subtle yet fashionable style statement with your work wear.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000594383 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.98 g
|
| Diamond Quality | JK-SI |
| Diamond Weight | 0.3 carat
|
| Gold Value | ₹21,917(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹23,196 |
| Making Charge | ₹6,590 |
| GST (3%) | ₹1,552 |
| Total Price | ₹53,255 |