All filters
This 0.33 carat diamond chain pendant beautifully expresses your emotional connection with Terracotta art in 18K rose gold. Flaunt it on your neckline and fall in love with the architectural marvel of the historical town of Bishnupur.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DCP-D000753930 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 6.82 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.36 carat
|
| Gold Value | ₹75,491(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹29,948 |
| Making Charge | ₹13,203 |
| GST (3%) | ₹3,560 |
| Total Price | ₹1,22,202 |