All filters
Sail slowly and steadily in your life by flaunting these 0.6 carat diamond studs crafted in 14K gold and resembling a sailing boat. The individually set diamonds will become the new description of your beauty and add more shine to your look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000667399 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.66 carat
|
| Gold Value | ₹18,995(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹63,598 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹2,622 |
| Total Price | ₹89,991 |