All filters
This 0.57 carat diamond ring will effortlessly express your individuality and impeccable taste with two hexagonal patterns resembling adjustable nuts. The cutting-edge design embraces an avant-garde aesthetic in 18K gold, making it a desirable piece of accessory for fashion-forward individuals.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000727770 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.18 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.63 carat
|
| Gold Value | ₹46,269(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹51,728 |
| Making Charge | ₹9,774 |
| GST (3%) | ₹3,234 |
| Total Price | ₹1,11,005 |