All filters
The subtle magic of fresh leaves has inspired our karigars to design this fashionable diamond bracelet encrusted with 0.29 carat diamonds in 14K gold. The two shining leaf patterns and the sleek circle will give a glimpse of your relaxed vibes. A fabulous adornment that can be worn throughout the day.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000688489 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 9.13 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.29 carat
|
| Gold Value | ₹78,829(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,916 |
| Making Charge | ₹17,269 |
| GST (3%) | ₹3,631 |
| Total Price | ₹1,24,645 |