All filters
Inspired by fashionable butterfly motifs, this 0.23 carat diamond chain pendant is crafted in 18K gold for young women who decide their path and celebrate themselves every day. Flaunt this beautiful piece of jewellery every time you are in the mood to make a chic style statement.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DCP-D000710774 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 5.83 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.25 carat
|
| Gold Value | ₹64,533(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,379 |
| Making Charge | ₹11,461 |
| GST (3%) | ₹3,012 |
| Total Price | ₹1,03,385 |