All filters
Flaunt your love for contemporary jewellery by choosing these fashionable diamond studs with descending linear patterns. Shimmering 0.73 carat diamonds are encrusted in arc patterns to create this unique design in 18K rose gold.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000677577 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 6.38 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.73 carat
|
| Gold Value | ₹70,621(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹63,249 |
| Making Charge | ₹12,429 |
| GST (3%) | ₹4,389 |
| Total Price | ₹1,50,688 |