All filters
Take your contemporary fashion statement to the next level with this 0.2 carat diamond bracelet crafted in 14K gold. The artistic oval pattern encrusted with diamonds will bring more shine to your life. It is a perfect fit for modern women who wants to look stunning without looking overhyped.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000689527 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 9.24 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹79,779(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹17,250 |
| Making Charge | ₹17,462 |
| GST (3%) | ₹3,435 |
| Total Price | ₹1,17,926 |