All filters
Simple yet elegant, these fashionable diamond studs are meticulously encrusted with 0.19 carat diamonds in 18K gold. The unique design resembles a ladder and is curated for today's women determined to climb the ladder of success.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000635564 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.32 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.19 carat
|
| Gold Value | ₹14,612(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,960 |
| Making Charge | ₹4,593 |
| GST (3%) | ₹1,055 |
| Total Price | ₹36,220 |