All filters
Whenever we hear about fashion, the first thing that comes to our mind is jewellery and the beauty of an oval lies in its flawless shape. These 0.33 carat diamond studs have been beautifully designed in 14K rose gold to highlight your flawless beauty.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000511509 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.75 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.33 carat
|
| Gold Value | ₹23,744(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹30,720 |
| Making Charge | ₹5,820 |
| GST (3%) | ₹1,809 |
| Total Price | ₹62,093 |