All filters
If you are looking for an everyday style to project a minimalist appeal, flaunt these fascinating diamond studs encrusted with 0.12 carat diamonds in 18K gold. Two elongated oval patterns are overlapped and partially encrusted with diamonds to add a touch of sparkle to your daily look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000659261 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.54 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹17,047(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,733 |
| Making Charge | ₹5,259 |
| GST (3%) | ₹992 |
| Total Price | ₹34,031 |