All filters
This fancy striped diamond men's ring is here to set the path of your trend. The stripes on the ring have augmented the charm and beauty of this ring that might provide you with etiquette and civility. Wear it with attire to look handsome.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000417270 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 5.72 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.26 carat
|
| Gold Value | ₹63,315(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹48,996 |
| Making Charge | ₹11,267 |
| GST (3%) | ₹3,708 |
| Total Price | ₹1,27,286 |