All filters
A pinch of attitude, a smile on your face and this 0.11 carat diamond ring on your finger will make you feel like a diva every day of the week. The chic design in 18K rose gold and the droplet pattern in the centre will complete your minimal day look effortlessly.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000686286 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 0.88 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹9,741(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,873 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹788 |
| Total Price | ₹27,027 |