All filters
A Proposing moment is one of the biggest days in a women's life. This diamond mangalsutra is as perfect as quintessential for a woman which makes that special day extraordinary. Celebrate your moment with the love of diamonds.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000555912 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.07 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.28 carat
|
| Gold Value | ₹45,051(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹26,731 |
| Making Charge | ₹9,541 |
| GST (3%) | ₹2,440 |
| Total Price | ₹83,763 |