All filters
Moon's beauty and grace are unbelievable. This diamond pendant with the art of half-moons glorify your dignified vision and makes you be on cloud 9. Adorn this rose gold pendant with a gown or dress to flaunt your charisma on a date.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000283906 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹9,498(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,075 |
| Making Charge | ₹3,928 |
| GST (3%) | ₹676 |
| Total Price | ₹23,177 |