All filters
Come out of a boring look and set a charming and trendy example for the fashion world with this splendid diamond pendant. The diamond-studded creeper design in the pendant is radiating a natural grace overall. Western or traditional can go with this amazing diamond pendant.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000646943 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.75 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.42 carat
|
| Gold Value | ₹30,440(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹34,485 |
| Making Charge | ₹5,820 |
| GST (3%) | ₹2,123 |
| Total Price | ₹72,868 |